piątek, 10 stycznia 2014

Lodowisko pod Śnieżką w oranżowej, słonecznej sukience
And the road still has us coming every mile… So come on up to the house. 
Well you're high on top
Of your mountain of woe… Where is our hero tonight? Wherever he is Lord, we hope he's alright
But where is our hero tonight?
And I can't get away from you anywhere.  
Góro Ty gór Śnieżko wyryta w krajobrazie tak dosadnie, że wszędzie jesteś, wystarczy oczy zamknąć. Tracimy oddech, kiedy jesteś w zasięgu ręki,. Tak wiemy, są góry większe, pewnie urodziwszych szczytów cała lista ale Śnieżka jest jedna jedyna taka nasza nasza. 
Przywitałaś nas chłodno, lodem i wiatrem, niczego innego się nie spodziewaliśmy :) Tyle nam dałaś, niczego nie wzięłaś w zamian, no chyba, że nasz niemy podziw. Tym razem Cię góro obeszliśmy. 
Być u podnóża Śnieżki, to już prawie jak smakować uroki bezpiecznego domu. To już tylko przemierzyć Równię pod Śnieżką, zejść do Strzechy Akademickiej i dalej dawnym torem saneczkowym do Karpacza. 
Zwykle to chwil kilka, zwykle zachodzące słońce nie ubiera Śnieżki w takie sukienki i nie rozpala złotem Głównego Grzbietu. Kania wciąż przyklejona do Szczypiorka, tyle do uwiecznienia, tempo sesyjne. 
Tutaj świat jeszcze nie zwariował, zasady są proste i bardzo naturalne, zatem po co się spieszyć. Właśnie wracamy do punktu wyjścia. Back to the start :) Restart. 
W święto 3 Króli troje nas odnalazło śnieg i piękne widoki i może dużo więcej. Jaremka potwierdziła swoje wybitne możliwości w terenie górskim, odporność na silny wiatr i umiejętność spaceru po oblodzonych podejściach. 
MajLo MajLo nic jej nie zatrzyma, na trudne warunki reaguje ze spokojem. Ciemność jej nie straszna. Nobody said it was easy. Bo łatwo nie było. Było za to wspaniale. Sobie w duszy pośpiewane, przemyślane, wywiane, adrenalina pomogła, pokazała właściwy priorytet w szaleństwie. Góry nasze najpiękniejsze są zimą i najbardziej zimą dają w kość do myślenia. Poza tym przyjemnie pospacerować w miłym towarzystwie przepaści, szczytów i Szczypiorka.

1 komentarz:


  1. A to dopiero widok :) śnieg, w górach jest go trochę ponoć ale nie w każdych a fotki tej zimy z śniegiem w tle należą do rzadkości :)

    Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję