piątek, 15 marca 2013

sarenki Jaremki
Mrówki się nigdy nie mylą ! Krety nie zawsze znają odpowiedź na pytanie o koniec zimy! Kochana, wróciłaś ! czekałam, oj czekałam, bo mrowiska śpią ! 
Trzeba by te mróweczki podkarmić czymś na sen, dopóki nie wyjdą spomiędzy igieł wiosna nie zajrzy do nas na dłużej…. Spać ! Spać, śnić, ant dream, sleep before spring corvee. Gdzie by ucho przyłożyć słychać narzekania, ze zima jest zimą, że śnieg pada w zimie, że zimno w zimie, lód, mróz, że zima jest zimą, a to nie tropiki! 

Kiedy ona minie, czy jeszcze zimą zimy nie będzie ? od tego narzekania zaczęła Jaremka chodzić na 2 łapach, robić głupie miny, bo jak można ? Jak tak można przykrość sprawiać zimie i krytykować ją za plecami, prosto w śnieg? A zima ma was raczej w mrozie, bo pada i pada i biało :) 
I powiedzcie mi dwunożni, jak Wy to robicie, że się nie przewracacie? Może i  widzicie dalej, bo głowy nosicie wyżej :) ale ja lepiej radzę sobie z sarnami! Wiem jak je poprosić, żeby pięknie do zdjęcia się ustawiły, wiem jak je nakłonić do wyjścia z krzaków, piękne panny i kawaler. 
Dear deer dearest from deers, tear my eye from donuts. Tears from Sun. Sun is so far away. A sarenki całkiem blisko, wyskoczyły, jakiś karzeł depcze nam po ratkach! W tym bushu słychać a nie widać kto to taki, lepiej stanąć na polu otwartym i zobaczyć, czy to wróg, czy jakieś niewiniątko. Nie wybiegło… Zawróciło i co teraz? 
Nasze stado saren biega w koło, Jaremka w koło za stadem jak trzeba a jak trzeba to spokojnie siedzi przy nodze i patrzy. Takie to małe, takie delikatne stworzenie, sarna. Aż mi jakoś nieswojo, że im burzę spokój nagłymi wtargnięciami. Don’t be angry, don’t be hungry. 
I FLY. 
Tam pod śniegiem śpi małe Oregano Marjoramo. Oregano, pizza taste, jeden ze skutków ubocznych 2WW, udana inwazja na US w kieszeniach american soldiers. Tak im Europa posmakowała, na szczęście sarenek nie wyżarli do zera! A tu zima i na białym najlepiej widać, że saren jest 6! 
I’ve got your 6!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję