niedziela, 3 marca 2013

Zimowa Hala Szrenicka, biało, mgliście, zaje.... ;)
Zimowa ekspedycja na Halę Szrenicką. Rodzinna. Ruch turystyczny w Karkonoszach zanikający. 
Warunki doskonałe. Niektórzy zdziwieni, że w zimie w górach tyle śniegu, to pewnie mieszkańcy tropików. Uwaga! Ślisko, zwłaszcza na podejściu do Kamieńczyka. Jaremka na szczęście wyposażyła się w antypoślizgowe pazurki. Reszta walczyła o pion. 
A ona z szyszunią w zębach gnała szlakiem, zadowolona po czubki uszu i ogona, bo zima w Karkonoszach trzyma się dzielnie :) Wodospad schował kaskadę pod lodem, turyści rozczarowani. Można wracać na dół albo ruszyć czerwonym szlakiem pod górę. 
No to my pod górę, do obiadu jeszcze daleko a na Halę Szrenicką raz, dwa, trzy kroki … To nie jest prawda, że zimą jest trudniej, jest akurat odwrotnie, bo kamienie nie wystają, błota nie ma, gładka przyjemna droga. Tyle, że pod górę :) A MY lubimy pod górę ! 
Dziwna sprawa, co dziwne, dziwne nas ostatnio nie opuszcza, strange strange strange, im MY wyżej tym MY mniej widzimy ! Coś pożera ostrość, coś ukrywa czubki świerków, coś w czym znikają panoramy. Na dodatek szlak zamienił się w stok narciarski ! 
O rany, rany, z każdej strony szus, wypadają z mgły, upadają, podnoszą się i mkną dalej. Stoki pełne kochających zimę jak my! Snowboard ! Jaremka potrafi to samo bez deski! 
Czy można wypożyczyć narty dla psa? Schronisko już blisko, gdzie jest schronisko? 
Pięknie go nie widać :) Tyczki nas zaprowadzą, kawa, drugie śniadanie i można wracać. 
Kto lubi ciszę powinien omijać schroniska w sezonie, kto nie lubi tłumu rozrabiających, wesołych dzieci nie powinien przekraczać pewnych progów. 
Powrót z widokiem na Izery, tam dzisiaj biegacze na nartach walczą o najlepszy życiowy wynik i dobre miejsce w Biegu Piastów. 
Dziś do przebiegnięcia 26 kilometrów klasycznie i 30 kilometrów w stylu dowolnym.  Jaremka przebiegała dziś klasycznie w stylu dowolnym, ile to było kilometrów? Wystarczająco, żeby stwierdzić, że niedziela nam się bardzo udała. 
Dumne z dziadków, bo też wpadli na kawę do schroniska :) Zimo, zimo, nie odchodź, zostań z nami do zimy! Wołam Cię zimo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję