poniedziałek, 3 marca 2014

Na 90'te urodziny szybowiska na Szybowisku2 marca. Mjanma świętuje Dzień Rolnika. 45 lat temu dokonano oblotu samolotu pasażerskiego Concorde. 140 lat minęło od ostatniego nabożeństwa w kościele Trzęsaczu.   
To było w poniedziałek, potem kościół zabierał Bałtyk. 2 marca 2014 stopa Ignisa stanęła na Szybowisku, wcześniej w towarzystwie drugiej stopy przemierzyła jeleniogórski las, wspięła się skrajem pola i wyłożyła na południowym stoku. 
90 lat temu na tej górze Grzbietu Małego Gór Kaczawskich, na wysokości 561 m n.p.m. dostrzeżono znakomite warunki naturalne i silne prądy wznoszące, które umożliwiają osiągnięcie pułapów do 10 000 m i zbudowano szybowisko. Szybowisko na Schieferbergu do startów i lądowań szybowców i małych samolotów pasażerskich. Funkcjonuje do dziś i jest jednym z największych w powojennej Polsce. 
Na wysokość przegrywa z Górą Żar, na ilość pasów startowych nie, posiada 6 i obecnie ma status lotniska. Lotnisko trudne do lądowania, dla niektórych trudne do wejścia. Odwdzięcza się widokami. Listkowiec cytrynek ogłosił wiosnę. Jedyny europejski motyl zimujący w opadłych liściach.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję