piątek, 21 marca 2014

Rabarbar od Kamsa i Eluli przezimował i jest !
W Jaremczynku z każdym dniem bardziej wiosna. Zakwitła nasza Miodunka plamista, przeprowadzona z zaśmieconej alejki, 
Fiołek wonny, który pojawił się po 2 latach o wysiania, stale cieszą oczy Krokusy i ich tajemnicze wnętrza z pręcikami, słupkiem i znamieniem – warto zajrzeć do środka i się zdziwić, jak to ten krokus ma w okwieciu ciekawie. Zaczyna kwitnąć Śnieżnik lśniący niebieski, z ziemi wystrzelił 
Rabarbar ogrodowy znany też jako Rzewień ogrodowy oraz maleńka Puszkinia cebulicowata. Takie nowości na wiosnę w Jaremczynie. MajLo ogrywała samą siebie z czerwonym jeżykim z Bobru i udeptywała trawnik, zwłaszcza puste placki po kretowiskach, obsiane na nowo przez gringo. 
Był z nami gringo, czyli dziadek, z nowymi pomysłami na kolejny sezon ogrodniczy. Są już dwie nowe czereśnie, sadzonki poziomek zasiedliły grządkę obok truskawek, deszczówka  od dziś będzie się zbierać w beczce, pojawi się minimalny skalniak i będzie też agrest! 
Chiquita babcia też ma swoje plany na sezon 2014, zaskoczą nas urodą pewne cebulki, które powierzy Jaremczynowi za jakiś czas. W zielniku chwilowo mizeria, Macierzanka nadrabia za innych, Mięta się ukorzenia, Melisa wschodzi a reszta jeszcze śpi. Wiosnę widać, wiosnę słychać, stada szpaków umilają prace ogrodowe fantazyjnym śpiewem, nieustannie towarzystwo ptaków sprawia, że nie sposób się smucić, chociaż smucić się nam nie w głowie. 
W najprzyjemniejszej z perspektyw czeka nas sporo pracy w Jaremczynie, Jaremczyn też nie będzie próżnował, już zapowiedział Narcyzy żonkile i Tulipany oraz szafirki i jeszcze czekamy na Szachownice, to z cebulek. Krzaki, drzewa pączkują. Późna wiosna i lato będzie czasem Naparstnic, aj dużo tego, na wszystko czekamy z niecierpliwą cierpliwością albo cierpliwą niecierpliwością :) Pozdrowienia dla kogoś, komu jest wesoło ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję