piątek, 25 października 2013

Though this be madness, yet there's method in't /W.Shakespeare
Ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-mad-mad-mad. Ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-madness. 
Spontaniczna improwizacja do Muse w wykonaniu Cyrku Latających Psów, trupa bardzo żywa Jaremka Starte Łapki i Pies Baranek Odisław rodem z Malty sercem z Terra Incognita. O rany jak ten pies chrapie w nocy! Uroczy biały, mięciutki, wesoły hałaśnik! 
Lecz nie o tym, szaleństwo bywa zaraźliwe, wirus atakuje natychmiast, sprawia, że robi się takie rzeczy, o których się siebie nie podejrzewało. Odi w wodzie, to dopiero nowina! Brrrr fuj fe woda paskudna, wspaniała woda, cudowna, czemu dopiero teraz to odkryte! 
Może to Kurosawa ma rację, że w szalonym świecie tylko szaleńcy są rozsądni… Bo jeśli myśleć jak szkoccy filozofowie, to rozsądek to ogół opinii narzucający się umysłowi, zdeterminowany przez ślepe instynkty, uczucia i intuicje. 
E włala otóż zdrowo rozsądni po szkocku poddali się instynktom, intuicji i uczuciom i osiągnęli rezultat szalonej zabawy. Moore dodał, że błąd w argumentacji filozoficznej jest bardziej prawdopodobny, niż błąd zdrowego rozsądku, tylko, że jego zdrowy rozsądek to zdolność przyswajania sobie wiadomości niezbędnych do życia. 
Jakby tak spojrzeć na - od zabawy do wiedzy…  Odi przyswoił sobie, że dobra zabawa jest możliwa w każdym środowisku. Z tym przekonaniem pognał w liście i kontynuował rozpoznanie. 
MajLo z wrodzoną sobie gracją tarana towarzyszyła… aktywnie, czasem nawet nadaktywnie. Jeśli jakieś zwierzę przysnęło w okolicy, to zapewne natychmiast się obudziło i sobie poszło, za dużo szczekania, szurania, kto widział tak szaleć po lesie! 
Stir crazy! Hulanka, swawola. Z leśną przerwą na kim tu pachnie. Odi trenuje z zapałem, las wielki, on mały, dużo, dużo pracy dla jego nosa. Ciekawe jak się by nasz gość sprawdził na ścieżce tropowej. 
Ciekawe bardzo. Od szaleństwa do szaleństwa, takie jest życie twierdził Dickens, no skoro tak to tak, poszaleć można i w lesie, takie życie, zwłaszcza, kiedy miotacz szyszek włączył się do zabawy. Cyrk Latających Psów specjalizuje się w ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-mad-mad-mad. Ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-madness. 
A czy to love, czy ona jest headstrong, wystarczy że jest evolve i light i finally, aflout mmm. Czy to ma sens, niech myślą filozofowie szkoccy i inni. Tej dwójce zdrowy rozsądek podpowiada, że szaleństwo to najlepsze rozwiązanie i metoda na bardzo udany spacer po lesie. 
Czymże jest życie, jeśli nie sze­regiem nat­chnionych sza­leństw? - Trze­ba tyl­ko umieć je po­pełniać! A pier­wszy wa­runek: nie po­mijać żad­nej spo­sob­ności, bo nie zdarzają się co dzień. /B. Shaw; Le­piej jed­nak skończyć na­wet w pięknym sza­leństwie, niż w sza­rej, nud­nej ba­nal­ności i marazmie. / S.I.Witkiewicz. Ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-mad-mad-mad. Ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-madness.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję