wtorek, 24 września 2013

Szkółka niedzielna u prof. Wita Witolda Dziegcia
Na jesienne smutki szarzynowe, kiedy niebo kapryśne i niezdecydowane, jak już się wyplątało z wygodnego łóżka i wypiło kawę z mlekiem to najrozsądniej iść do Witolda. Atrakcja sama w sobie, ogromna, ciepła przytulanka pachnąca sianem. 
 

Cierpliwość i uprzejmość adekwatne do rozmiaru. Kopyta nienerwowe nawet w obliczu psiej krzątaniny w stajni. Lekcja na niedzielę, zachować ciszę, kiedy Witold wyrusza na spacer, powstrzymać emocje, kiedy robi obrót w stajni, wyczyścić kopyta. 

Dodatkowe utrudnienie dla Jaremki, Basia kręci się w pobliżu, goście przyjeżdżają i odjeżdżają… Jak poszło? Poszło jak poszło :) MajLo odkrywa nową przyjaźń, obawy powoli znikają, wystarczy przecież zrobić krok w bok zamiast się awanturować. 
 

To dobra nauka i przydatna nie tylko przy Witoldku. 
 
Witoldzik profesor z poczuciem humoru nie mógł się powstrzymać i pokazał język; i tu mnie macie, cieszy mnie wasze towarzystwo, tylko mnie głaszcz po brzuchu i grzbiecie i po nosie podrap a jak masz marchewkę to pójdę za Tobą. 
Przecież czuję, że w tym plecaku są pyszne, soczyste marchewki, sam mam się częstować, czy zrobisz to dla mnie i mnie nakarmisz? 

W zamian podam Ci każde z 4 kopyt do czyszczenia i nie będę brykał… I tak było. Zapach dziegciu, destylatu kory brzozowej lub sosnowej, antyseptycznego, bakteriobójczego produktu smolarni, impregnatu, uszczelki, kleju towarzyszy nam do dziś.   


Dziegciem pachną Witusiowe kopyta i jakimś cudem kapnięcia Jaremkowe ucho. Dobrze się zasypia z Witoldem w nosie :) Zwłaszcza kiedy za oknem pada i pada i pada i szaro i buro. Na jesienne smutki szarzynowe powinno się podawać Witolda, bez ograniczeń. Bezgranicznie kochany to koń i wyjątkowy w każdym calu. Takie nas szczęście spotkało, że go znamy :) To wszystko zasługa Pąpiru, że nam tak pozwala i pozwala, głaskać, kochać, kopystkować, przytulać się bez umiaru a i komu w duszy tak gra to i oszczekać i przegonić czasem... tak dla sportu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję